اخبار > اولین جشنواره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

اولین جشنواره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد

اولین جشنواره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اولین جشنواره آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با حضور مشاور وزیر و رئیس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و مدیران آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه های قطب شمال شرق کشور برگزار شد که مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشکده علوم پزشکی اسفراین هم  یکی از میمهمانان این جشنواره بود.

مشاور وزیر و رئیس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت  در این جشنواره با بیان اینکه از ۱۰ شغل برتر دنیا ۶ شغل مربوط به حوزه فناوری اطلاعات است گفت : جایگاه آی تی در ۴ رکن خلاصه شده  است که شامل : آمار اطلاعات، رگولاتوری، دارایی های حاکمیتی و مدیریت خدمات است.

 دکتر تارا از راه اندازی ستادی در کمیته تحول سلامت برای اولین بار در حوزه فناوری اطلاعات در سال 97 خبر داد و افزود : اجرای طرح سیستم جامع نوبت دهی در سراسر کشور بعنوان دیگر طرح برنامه ریزی شده برای سال ۹۷  است که این طرح برای مرحله اول در 100 بیمارستان قابل اجرا است.

 وی همچنین از پایین بودن  اعتبارات حوزه آی تی دانشگاه ها گلایه کرد و گفت : متوسط تخصیص اعتبار حوزه آی تی سازمان های کشور در حال حاضر ۵ درصد  است که این تخصیص در دانشگاه های علوم پزشکی کشور یک صدم درصد تا هزارم درصد است.


١٣:٥٧ - 1396/12/13    /    شماره : ٣٣٦٣    /    تعداد نمایش : ٤٩٢خروج